Na tokratni Alumniteki se bomo posvetili trajnostnim prehranskim sistemom. Pogovarjali se bomo o tem, kaj uokvirja družbeno (ne)delovanje v povezavi s prehodom k bolj trajnostnim izbiram, kakšen je naš odnos do hrane in kakšne so naše prehranjevalne navede. Dotaknili se bomo tudi problematike zavržene hrane in odpadkov.

Z nami bodo:

• izr. prof. dr. Andreja Vezovnik, FDV
  • Katja Sreš, Ekologi brez meja
  • asist. dr. Renata Marčič, FF
  • izr. prof. dr. Dan Podjed, ZRC SAZU
  • prof. dr. Tadej Malovrh, dr. vet. med., VF

Pridružite se nam v sredo, 24. aprila 2024, ob 19. uri v Edvardu (Igriška 5).

Aprilska Alumniteka je del Festivala hrane za možgane. Več o festivalu si lahko preberete na tej povezavi.

Alumniteke so brezplačne in odprte za vse, zaželena je le predhodna prijava.

*****

Alumniteka je cikel pogovorov z alumni UL za alumne, študente, zaposlene UL ter vse druge željne spremljanja aktualnih tem. Organiziramo jih v sodelovanju s posamezno fakulteto ali akademijo UL. K pogovoru pa skušamo privabiti strokovnjake z raznolikih področij, da na izbrano temo pogledamo z različnih zornih kotov.

UL24_FHM-1080x1080-alumniteka (002)